Viteza tutoriale video

Buna ziua,
Pentru cei mai putin familiarizati, tutorialele video sunt cam dificil de urmarit, par mai degraba o repetitie, pe repede inainte, ca si cum cei ce le urmaresc ar sti dinainte ce au de facut. Desi cunosc cat decat aceste aplicatii, am fost nevoit sa setez o viteza de redare mai mica sau sa dau replay pentru a putea urmari constient tot ce se povesteste acolo. Cel care prezinta, fara suparare, pare ca repeta pentru el insusi acele actiuni, e chiar greu de urmarit… Sugestia mea ar fi sa scada un pic viteza cu care vorbeste si sa sincronizeze mai bine ceea ce spune cu ceea ce se afiseaza

3 Likes

Buna ziua, intelegem, multumim pt ca ne-ati zis. avem si o solutie, youtube permite sa setati aceasta viteza astfel incat sa redea mai rar sau mai rapid. Cum faceti asta?

Apasati pe iconita de Setari, acea Rotita din dreapta, apoi pe Viteza de Redare si apoi puteti seta in sus sau in jos- adica sa redea mai rapid sau mai rar.

Sper sa fie cu folos! :slight_smile:

4 Likes

Multumesc. Cred ca ar fi binevenita aceasta informatie pentru cei ce urmaresc tutorialele. O zi frumoasa!

1 Like

Foarte util

Sigur, o vom include, ne bazăm că ne ajutați și dvs. să dăm mai departe, fiindcă sunteți cel care ați identificat soluția, practic :blush: Puteți copia acest link și să-l transmiteți unde considerați că ar fi util pt colegi.

2 Likes

Buna ziua si bun venit! Multumim pentru semnalarea dificultatii, inteleg problema. Asa cum a spus Oana, o solutie exista (setarea vitezei de redare) - si vom lucra impreuna la implementarea ei.

Adevarul este ca oamenii sunt diferiti intre ei, inclusiv in receptarea informatiei audio. Ce pare prea rapid pentru unii poate fi prea lent pentru altii si invers (iar eu nu fac parte din cei rapizi :slight_smile: ). Nu stiu daca puteam gasi o viteza de vorbire ideala pentru toata lumea, asa ca ne-am bazat pe setarile platformei youtube ca sa ne ajute…

3 Likes

Mulțumesc!