Verificarea corectitudinii uneia dintre optiunile de raspuns de la Evaluare

Pe calculatorul meu (ce foloseste un sistem de operare invechit), nu este posibil sa incluzi un comentariu folosind doar secventa <"Să selectez un fragment de text din document și să apăs pe ”plus”> (ce apare la intrebarea 4 din evaluare). Mai este o operatiune intermediara de facut intre selectarea textului si a da click pe “plus”.

Pe calculatoarele cu sistem de operare nou este posibila realizarea secventei mentionate fara nici o alta operatiune in plus?

Amalia privește secvența prezentată de Armina, în webinar și vei găsi răspunsul la întrebare!La întrebarea 4, bifezi, 2,3,4 :blush:

Mda, mi-am dat seama ca am facut confuzie intre tasta “+”, respectiv iconita “+” din partea de sus a documentului.

PS:
Am modificat la minimum viteza de redare a clipului si ce am vazut eu e ca Armina a apasat pe iconita “+” de la Instrumente.
Deci a folosit o alta optiune decat cea spusa de dvs.

In fine, intrebarea are o exprimare neclara pentru ca este spus <apas pe “plus”>, asta putand fi inteles si ca apesi pe tasta “+” de la tastatura.

Cum raspund la evaluare corect daca la contul meu nu este Tastare vocala …la Instrumente?