Teacher sau student pe platforma Google Classroom?

Buna ziua! Cand m-am conectat pe Google Classroom, am selectat teacher, in loc de student. Cum pot schimba statutul?

E corect ! Nu trebuie sa schimbati !

Ok. Multumesc!

Din câte știu, doar administratorul poate face asta.

Eu am selectat rolul de elev pe profesorinonline.ro (in acest rol am presupus ca sunt acum). Daca trebuie sa schimb rolul in profesor, cum trebuie sa procedez?
Multumesc!

Asta e nedumerirea mea. Eu am lucrat in primavara pe platforma si din reflex, am dat pe teacher. Acum sunt elev la curs. Dar nu stiu sa schimb.

Pentru a va loga in classroom, va rugam sa urmariti instructiunile de aici => Cum mă contectez la Classroom-ul unde sunt alocat in curs?

Daca urmati exact acesti pasi, nu vă va cere sa alegeti intre elev sau student.
:bangbang: Nu trebuie sa alegeti elev sau student.

1 Like

Bună ziua. Am accesat classroom ca elev și în acest caz am văzut că nu pot crea o clasă (întrebarea este legată de faptul că astăzi am aflat că luni va trebui să realizăm o clasă). Cum pot rezolva problema?

Buna! Toata lumea va avea statut de profesor curand :slight_smile:

Bună ziua! Aș dori să-mi schimbați statutul de pe Google Classroom din elev în profesor. Vă mulțumesc!

Vă mulțumesc pentru că mi-ati modificat statutul din student în teacher, altfel nu aș fi putut să creez un curs în classroom.:+1:
Știu că suntem toți studenți, dar din această postură nu putem crea cursuri.:blush:

1 Like