Scanarea documentelor pe telefon

Buna ziua!
Am o problema in ceea ce priveste aplicatia pentru telefon pentru scanarea documentelor pentru a rezolva problemele practice. In tutorial se vorbeste despre aplicatia ,My scans", am descarcat-o, am scanat un document, insa nu pot sa ii dau ,share" pe google drive, doar daca cumpar aplicatia.
Ce pot face in acest caz?
Multumesc.

@Armina, ne recomanzi o alta aplicatie?

1 Like

Buna ziua. In relizarea exercitiilor cu aplicatia @My scans, aceasta imi cere sa garantez cu card de credit sau debit pentru a beneficia de 3 zile free trial. Nu mi pare normal sa introduc aceste date. Va rog sa-mi oferiti o alta solutie sau alta aplicatie care poate fi folosita free?

Nici eu nu am putut salva fisierul scanat in Drive-ul asociat adresei de curs. Am putut in schimb sa salvez pe Drive-ul personal.

Poate e de ajutor optiunea folosita de mine:
O varianta intermediara de rezolvare este ca fisierul sa fie trimis pe mail (eu am trimis pe adresa personala), de acolo salvat in calculatorul propriu, iar de aici incarcat in Drive-ul asociat cursului. O data incarcat pe drive i-am schimbat numele. Nu am putut sa ii schimb numele cu ocazia partajarii catre email sau Drive-ul personal…

1 Like

Poate e de ajutor optiunea folosita de mine:
O varianta intermediara de rezolvare este ca fisierul sa fie trimis pe mail (eu am trimis pe adresa personala), de acolo salvat in calculatorul propriu, iar de aici incarcat in Drive-ul asociat cursului. O data incarcat pe drive i-am schimbat numele. Nu am putut sa ii schimb numele cu ocazia partajarii catre email sau Drive-ul personal…

2 Likes

Eu folosesc uneori, modul SCAN de la camera telefonului. Poate fi utila, mai ales când nu mai ai spațiu de instalare a noilor aplicații.

Se folosește la fel ca orice aplicație pt scanat.

4 Likes