Probleme conectare webinar datorita solicitarii unui cont G Suite

Buna ziua. Cand am incercat sa accesez webinarul, imi aparea ca trebuie sa ma loghez cu un cont G Suite. Ce trebuie sa fac in aceasta situatie?

Buna, Paula,
nu ai reusit pentru ca in Gmail nu erai conectata cu adresa de @profesorinonline.
Uite aici poti afla cum sa configurezi emailul, daca nu ai reusit. https://profesor.digitalnation.ro/c/configurare-adresa-noua-de-email/27

Mie imi apare ca sunt conectata de pe emailul primit de la curs. Va atasez poza sa vedem ce nu fac bine.

Buna, Paula,
ai reusit sa te uiti la webinar? :heartpulse:

Buna ziua. Nu ma lasa sa intru. Eu nu inteleg unde anume sunt conectata de pe alt cont . Daca intru la iconitele referitoare la contul google imi arata adresa primita de la dvs. Unde anume sa mai schimb adresa? Atasez poze cu youtube si classroom.

Bună, Paula,
incearcă de pe alt browser - am inteles ca cu Firefox merge mai bine :slight_smile:

copiaza linkul in Firefox si spune-mi daca reusesti.

Am incercat de pe ambele- Chrome si Mozilla si nu ma lasa. L-am rugat pe nepotul meu sa intre de pe calculatorul lui si a putut intra si ieri si azi. Sper sa mi se puna macar prezentele. L-am rugat sa intre el pt prezenta, urmand ca eu sa ma uit la webinar dupa incheierea lui, cand il pot sa il deschid. Insa tot vreau sa rezolv problema pt ca imi este foarte greu sa vizionez ulterior webinarul si sa rezolv temele. Eu chiar nu-mi dau seama ce ar mai trebui sa fac :pensive:

vin., 11 sept. 2020, 16:36 Iris Ursea via Profesor în Online <digitalnation@discoursemail.com> a scris:

Paula, inseamna ca sunt setari de siguranta pe laptopul tau ce trebuie verificate, astfel incat sa te lase sa te uiti. Cand te uiti de la nepotul tau, te rugam sa fii conectata acolo cu contul de @profesorinonline - daca da, prezenta este pusa. Imi pare rau. Mai facem si noi verificari, sa vedem ce se intampla.