Problema de afisare a raspunsurilor la Evaluare

La intrebarea 10 nu e afisat textul complet al variantelor de raspuns
(vezi captura ecran)
Nu pot raspunde la intrebare doar pe baza presupunerii relativ la finalul raspunsurilor.

Va rog sa remediati problema in timp util pentru a putea finaliza evaluarea.
Multumesc!

Aceeasi situatie e si la intrebarea 9

La nivelul textului ce este vizibil, optiunile 2 si 3 de la intreebarea 10 par sa aibe continut identic.

Din meniu pagină, micșorați cu zoom și se vede… mai mic, dar toată propoziția

Optiunea e partial de ajutor (pentru intrebarea 10). Abia redus la 33% pot vedea intreg randul de la varianta 3, dar la aceasta dimensiune nu pot citi textul.

Buna, Amalia,
esti de pe telefon? :slight_smile:

nu. pe iPad si laptop (un laptop cu ecran mic, ce e drept)

of, cred ca din aceasta cauza - rezolutia e de vina. Ne cerem scuze, e o problema tehnica a G Classroom ce nu a fost anticipata.

asta pot sa inteleg.
ramane intrebarea cum rezolv eu intrebarea 10 de la Evaluare.
Pt intrebarea 9 sa zicem ca rezolv reducand dimensiunea de la zoom

Aceeaşi problemă am avut-o şi eu. Am rezolvat testul de pe laptop. Nu am văzut tot textul şi din această cauză am ales alt răspuns care, din perspectiva unei variante de răspuns trunchiate, era corect.
Nu cred că e echitabil.
Pe deasupra, este frustrant.

1 Like

Mai este o ora pana la asa numitul “final al zilei” si pana cand trebuie realizata evaluarea.
Eu inca nu am o optiune viabila sa pot citi textul complet al raspunsurilor la intrebarea 10 din Evaluare.
Cum pot stii ce raspuns sa dau cand nu cunosc clar optiunile?

Se pare că varianta oferită este să greșim… Hm…

1 Like

Dar de faptul că au fost repunctate evaluările ce ne puteți spune? NU este corect cum ați procedat! Indiferent a cui a fost greșeala, nu trebuia să ne scădeți puncte, mai ales că noi le avem în printscreen, ca dovezi! :thinking: