Prezenta la curs- intrebare

In timpul webinarului nu gasesc chat-ul sa confirm prezenta! Cum sa fac ???

Buna ziua,

Nu se face prezenta la curs intr-un chat. prezenta se face automat in momentul in care intrati live.

OK.Puteti doar sa-mi spuneti daca am aparut prezenta azi ca sa stiu daca am procedat corect? prima si ultima oara va rog.

Hey, Patty!
Daca ai urmarit live-ul atunci sigur esti prezenta :slight_smile:

Au mai fost intrebari legate de prezenta, sper ca nu se intelege gresit, nu ne dorim sa chiulim, dar din moment ce finalizarea cursului este conditionata de o prezenta de 75% la curs, adica aprox 3 ore pe zi, fie dimineata, fie seara… ceea ce pentru unii dintre noi este o provocare… Puteti detalia explicit pe ce platforma se contorizeaza cele 4 ore zilnice?

Pe digital nation sau in google classroom? Sau insumat, 1.5 ore pe webinar, sa zic o ora pe teorie si exercitii in classroom, si o ora si ceva pe digital nation?

Inteleg ca se recomanda completarea pe classroom a temelor in cele 2 intervale orare propuse dar ca se pot finaliza si pana la sfarsitul zilei, de ex dupa ora 22 pana la 00.

De aici as deduce ca cele 4 ore se contorizeaza pe digital nation, ceea ce ar insemna, din punctul meu de vedere, mult mai mult de 4 ore pentru acest curs pe zi. Adica 4 pe digital nation + ce stam in classroom…

Situatia mea este asa, incepand de saptamana viitoare:

Zilnic trebuie sa duc copilul la scoala dimineata de la 8 la 11.30 apoi lucrez dupa-amiaza de la 15 la 19.30. Iar “timpul liber” dintre aceste intervale este rapit total mezinul familiei care nu va fi inscris anul acesta la gradi din motive evidente… Iar in zilele de marti si joi mai particip la un curs de Marketing Online de la 19 la 21…

Pot si doresc sa particip cu cea mai mare dedicare la 4 ore pe zi, dar nu in intervale asa de fixe si restrictive, fara posibilitatea distribuirii acestora pe parcursul intregii zile / seri.

4 Likes