Modul 1 - Webinar 4 - Teme via Classroom

Am o nelamurire.
La inceputul acestui curs am incarcat print screen-urile/temele pt primele 2 capitole (m-a derutat sectiunea incarca teme…), iar incepand cu cel de-al treilea capitol am marcat ca terminat exercitiile practice.
Dupa ce am incarcat temele, s-a schimbat optiunea in ‘predati’ (nu e asemanator cu ‘marcheaza ca terminat’)?
Este vreo problema?
Se intampla ceva daca le sterg acum?
Nu stiu cum sa procedez ca sa fie in regula. Am petrecut destul timp pe platforma.
Multumesc.

VORBIND de EVALUARE !

Lavina52

13 m

Evaluare capittolul 2, primul attach(reevaluare 16.09.) :frowning_face:, al doilea attach evaluarea inițială!
Stimați colegi care postați tot felul de comentarii/presiuni la evaluări, greșite de voi(și poate și de noi) și stimați formatori, admini care reevaluați la aceste presiuni, gândiți și la colegii/„studenții” participanți la acest curs, care au venit să învețe, dar sunt dezamăgiți de atitudinea dv. :sleepy: :sleepy:

Răspunde

](REEVALUARE la evaluare Capitol 2)

![|20x20](https://avatars.discourse-cdn.com/v4/letter/l/ccd318/20.png “Lavina52”

Lavina52

1h

Vreau cele 20 pct.înapoi pt. că și în document pot fi inserate diagrame!
Am înțeles că aceste evaluări sunt pentru a ne verifica cunoștiințele, dar dacă echipa Digital Nation, face concesii unor colegi ”vocali”/„atotștiutori”, bulversați alte sute de participanți! Vă pierdeți cursanții!! :disappointed_relieved: :disappointed_relieved: :disappointed_relieved:

Bună ziua. Câte evaluări s-au Făcut până acum? Am nevoie, vă rog, de toate evaluările(să le rezolv) pentru că eu am trimis doar o evaluare. Dar vă rog să nu mă trimiteti prin nu stiu câte locuri. Vă rog să-mi trimiteți in email doar evaluările pentru rezolvare , să pot să le trimit imediat inapoi. Așa cum am spus și în alte postări, sunt foarte multe sarcini pentru 2-3 ore cât pot să aloc acestui curs.
VĂ MULȚUMESC!

Mulțumim!

Intrebarea nr. 3 a fost corectata gresit apoi corectata corect, deci si punctajul trebuie sa se fi actualizat, in final, in mod corect. Imi pare rau pentru aceasta situatie si sper sa nu se mai repete.

Ca sa va putem ajuta catusi de putin, e important sa ne spuneti adresa de email / numele real. Vasilica123 - nu stiu carei adrese de email corespunde aceasta porecla. Oricum, asa cum am mentionat in Webinar, apasand in pagina principala in classroom pe ”Afișați tot” ca in imagine.

Eu am intrat, ca sa inteleg mai bine . Probabil ca nu se va contoriza decat o data, dar pe mine m-a interesat sa inteleg ce mi s-a parut neclar dimineata ! Sper ca nu am gresit !

2 Likes

De ce începe acum webinarul de la ora 16:00? Este abia ora 15:15.

Eu cred că mă uit la o înregistrare. Înseamnă că nu sunt unde trebuie? Am intrat direct din mesajul cu numele ”Ziua 7 …”, accesând link-ul https://digitalnation.ro/pio/live , m-am logat cu contul meu @profesorinonline.ro , și apoi am dat pe butonul play.
Până acumam participat doar de la ora 10:00. Acum fiind prima dată când mă pregătesc să intru de la 16:00.

De la ora 16:00 vedem înregistrarea de la ora 10:00 sau vedem live aproximativ același lucru ca dimineață?

Gata, am înțeles! Cu puțin timp înainte de ora 16:00 se schimbă treaba și văd ceea ce vedeam și dimineața înainte de ora 10:00. Mai greu, dar sper că acum sunt unde trebuie.

Vad ca și acum mă uit la înregistrarea de dimineață, deși sunt unde trebuie!!!

Bună ziua ! Nu se poate accesa platforma şi nici link-ul de la Webinar.
Apare eroarea 502 bad gateaway. Este vorba de acest cont
valeria-adina.marinache@profesorinonline.ro.
Vă rog să ne ajutaţi !

Buna ziua !
Nu mi se permite să accesez link-ul pt a participa la webinar.
Aceeaşi problema apare şi când doresc să vizualizez pe Webinar LIVE.

Apare mesajul: 502 Bad Gateway

acesta este mesajul pe care il primesc la conectarea la webinar. Am reusit sa vad pana la 16.30. De atunci nu ma mai pot conecta. Cum voi rezolva situatia? Eu vreau sa fiu prezenta , dar nu pot.

Exista posibilitatea ca (in Google Forms) sa formulam enuntul intrebarii pe mai multe randuri? Sau sa formatam (macar minimal) intrebarea respectiva? (font, dimensiune, etc)

Va ajut eu, daca vreti, in meet.

Există posibilitatea de a popula formularul (de a importa întrebări și răspunsuri) dintr-o altă sursă (word/excel) în loc să introduc textul manual?
Mulțumesc.

Este o inregistrare. Sunteti unde trebuie.

Buna seara.
Sunt Manican Ileana, profesor la scoala nr1 Suceava.
Clasele noastre s-au impartit in doua si eu sunt in scoala de la 07:30 pana la 16:00.
La ora 17:00 ajung acasa.
Nu pot participa la webinar live.
Imi fac temele, imi dau evaluarile si cursurile le urmaresc noaptea din arhiva cu webinarii.
Voi avea o prezenta scazuta la cursuri, ce se va intampla cu atestaul meu ?
Va rog sa imi raspundeti in scris.
Cu consideratie.