Modul 1 - Webinar 1 - Introducere

Bună ziua!

Aici puteti pune întrebari referitoare la :books: Modul 1 - Webinar 1 - Introducere.

:bangbang: Vă rugăm, asigurați-vă că întrebarea nu se repetă în întrebările de mai jos.

Succes!

Alegem rolul de profesor sau de student?

Evaluarea intermediara cât durează si cum se procedeaza? Ar trebui sa plec într-o excursie pe data de 19 septembrie. Nu stiu daca trebuie sa anulez excursia. E posibil sa nu am semnal dupa ora 12 acolo unde merg.

Elevi suntem toți, aici! :grin:

Buna ziua!
mie nu mi-e clara chestia cu prezenta 4 ore: de exemplu pot intra 2 ore in primul interval si 2 ore in al doilea interval? si se aduna in total 4 ore? daca intru in alta perioada nu se contorizeaza? Sau as putea sa recuperez a doua zi?
Am inteles ca webinarul live de 1 si 30 min se contorizeaza.
Si restul timpului cum se contorizeaza? Lucrez in Classroom? Mersi frumos

1 Like

Laura,ai toate informațiile pe gmail :grin:

Bună ziua! Cum pot vedea toti participantii pe ecran la conferinta Meet? Am dat in setari si nu imi apar toti 40 pe ecran. Multumesc!

Daca la testul de evaluare zilnica obtinem punctaj mai mic de 50 de puncte se poate sustine din nou?

2 Likes

Bună ziua! Este vreo problemă dacă m-am logat ca profesor în Classroom? Mulțumim pentru informații! Succes tuturor!

Buna ziua!
Cum pot sti daca a fost inregistrata prezenta mea la webinarul live?

Daca ati urmarit webinarul folosind acest link: https://digitalnation.ro/pio/live atunci prezenta dvs a fost inregistrata.

1 Like

Da. Am folosit acest link. Multumesc

Multumesc mult!

Cred ca nu se poate da de mai multe ori ! Eu l-am dat, am luat 80 de p si as fi vrut sa-l repet, dar nu se poate !

Abia acum am vazut ochelarii smecheri…

Bună ziua, am înțeles bine din prezentare că Google meets va fi gratuit doar până pe 30 sept?

Buna ziua! Am selectat pe google classroom din greseala varianta de student, desi sunt cadru didactic. Cum fac sa schimb optiunea? Imi trebuie punctele de credit ca si profesor.

Bună ziua, așa am înțeles și eu!

Foarte coplesita si obosita.

Multumim.