Modul 1 - Webinar 1 - Google Meet

Mulţumesc frumos pentru răspuns! Întrebarea mea a fost pusă în data de 10 septembrie. Azi, am auzit şi eu că pot lucra concomitent. Ideea este că această digitalizare trebuie folosită ca un avantaj pentru noi, în niciun caz ca o prelungire a timpului nostru. O seară plăcută!

1 Like

Cu drag! Aveți dreptate, mai ales că acum, începând școala timpul nostru este limitat! Mult succes!

vin., 11 sept. 2020, 19:53 ZAMFIR Aurora Alina via Profesor în Online <digitalnation@discoursemail.com> a scris:

2 Likes

Mersi ,incerc.

1 Like

Am o intrebare legata de Google Meet, exista o restrictie de durata a unei conferinte asa cum este pe platformele similare Zoom si Teams? Sau pot tine o conferinta cu elevii 2 ore in continuu? Noi colegii ne-am jucat pe platforma dar nu am stat niciodata atat de mult!

P.S. Ce aplicatie folositi pentru a transmite webinarul, e foarte clean! Imi place ca Armina poate afisa pe ecran de ex numele, sau poate transmite in loc de nume linkul catre webinar, iar cand da share screen nu mai apare acel text. Ne invatati si pe noi sa facem asta? Am putea folosi materialul video cu link catre youtube pentru teme, materiale.

Multumesc!

1 Like

Hey :slight_smile: din cate stiu Nu exista restrictie de timp, poti tine sigur 2 ore.

Eu iti propun sa faci un Meet singura pe care sa il integistrezi cu explicatiile tale. El se salveaza in Drive. Apoi poti sa dai share elevilor.

Da, buna idee, mersi. Am facut cont de youtube cu emailul de profesorinonline :grin:

Multumesc, excelenta treaba.