Modul 1 - Webinar 1 - Google Meet

Bună ziua!

Aici puteti pune întrebari referitoare la :books: Modul 1 - Webinar 2 - Google Meet

:bangbang: Vă rugăm, asigurați-vă că întrebarea nu se repetă în întrebările de mai jos.

Puteți accesa live-ul pa platforma:

https://digitalnation.ro/pio/live

:bangbang:Puteti accesa webianrul doar logati cu adresa @profesorinonline.ro

Succes!

Bună dimineața

Cum și mai ales când vom putea să testăm funcția de prezentare, partajând colegiilor o poză sau un document cu Meet?
Mulțumesc

Dupa ce initiem o intalnire in Meet

Deci astept …
Se va ajunge la asta. Nu initiez nimic acum.
Multumesc

Pe 10 sept. 2020 09:46, “Adriana Rusu via Profesor în Online” <digitalnation@discoursemail.com> a scris:

După curs,poți face singur, tot ce ți se va prezenta. :ok_hand:t2:

Buna ziua.Dna Sîrbu am două conturi gmail.Cum pot folosi instrumentele din contul creat pt .curs.Imi intra mereu contul folosit în perioada online .Nu pot face tema .

Buna ziua! Dupa ce intrati pe G mailul cursului , inchideti cealalta pagina. E suficient.

Bună ziua! Pot să rezolv tema în timp ce urmăresc live-ul? Este un timp aparte alocat?

Ce ne puteți spune despre extensiile google meet? M-ar interesa Breakout rooms.

Când dau prezentarea unui filmuleț în Google meet, elevii aud cu întrerupere. E din cauza internetului?

Bună ziua !
Nu ştiu cum să realizez exerciţiile practice pe Meet.
Nu pot partaja ecranul. Imi apare mesajul din poza următoare:

Vă rog, mă puteţi ajuta să efectuez tema în timp util ?
Cu mulţumiri,
Claudia

Bună ziua.
Pentru postarea exercițiilor rezolvate trebuie să ne logăm ca profesor?

Studenți suntem, aici :blush:

1 Like

hey!
nu trebuie sa postezi exercitiile rezolvate nicaieri, insa trebuie sa pastrezi “printscreen-uri din rezolvarea exercitiilor” pentru Portofoliul Final, in calculatorul tau.

Cand ai dat prima oara Prezinta ti-a aparut un pop-up, o casuta in stanga sus care ti-a cerut permisiunea si nu ai acceptat, reincearca si da Allow de data acesta

2 Likes

Mulţumesc. Între timp, s-a remediat ! :kissing_heart:

2 Likes

Îți deschizi google și tastezi “account google” Ai posibilitatea sa îți scrii adresa primită pe email .Lucrezi numai din acest cont .

1 Like

Da, se poate, chiar astăzi în webinarul de la 16 d-na Armina a recomandat acest lucru.

1 Like