Inregistrare video pe iPad a unei intalniri Google Meet

Cum se procedeaza pentru a inregistra video o intalnire Google Meet atunci cand se foloeste iPad?
Dupa incheierea inregistrarii, unde trebuie cautat fisierul video?

Hey! hai sa vedem daca sunt colegi ce stiu rezolvarea exercitiului acesta. o intrebare foarte buna!

Întegistrarea se poate găsi în Drive - Contul meu Drive, la acces rapid, sau în Meet Recordings.

Din cele citite pe acest site, inteleg ca de fapt nu poate fi inregistrata o intalnire video Google Meet initiata de pe un iPad.
“înregistrarea este disponibilă numai pe versiunea pentru computer a aplicației Meet. Utilizatorii aplicației mobile primesc o notificare atunci când înregistrarea începe sau se oprește, însă nu pot controla înregistrarea.”

https://support.google.com/meet/answer/9308681?hl=ro

După încheierea înregistrării, vei primi automat un email pe adresa de gmail din care s-a făcut conectarea la google meet. În email vei primi link-ul spre google drive-ul unde se află stocată înregistrarea.

Toate aceastea sunt valabile, daca este posibila inregistrarea intalnirii. Ieri am tot cautat sa aflu daca asa ceva e posibil de pe iPad. Raspunsul pe care il am pana acum e ca nu se poate.

PS:
Pt intalniri cu video si audio pot folosi doar iPad.

1 Like