Feedback - Cum au fost primele 2 (acum 6) zile?

Mulțumesc pentru răspuns si pentru flexibilitatea si promptitudinea de care dati dovada!

1 Like

Da, foarte util. Am invatat foarte multe M-am bucurat , chair daca nu am alocat prea mult timp modului de cautare a informatiilor, ca a fost inclus.
Modul de evaluare m-a fortat sa am grija cand raspund.
Sper sa invat cat mai mult .

1 Like
In perioada 14-16 septembrie a fost mult mai bine! Mai usor de lucrat! Multumim pentru programul flexibil! Marti am avut 6 ore si am lucrat miercuri. A fost mai putin stresant! Cand trebuie sa faci multe lucruri intr-o zi in care nu ai mult timp la dispozitie e greu.
2 Likes

Bună seara! Nu e greu, dar ne copleșesc și celelalte probleme… mask:

1 Like

Buna seara! Am observat o schimbare in ceea ce priveste evaluarea. Intrebarile au fost mai bine formulate, iar acest lucru s-a reflectat si in punctajul obtinut.
Totusi, am avut o mica problema cu una dintre intrebari, deoarece nu puteam vedea complet raspunsurile. Ultimele doua pareau identice, dar cel de-al doilea avea ceva in plus fata de primul, o diferenta semnificativa care indica raspunsul corect si complet. Tocmai acela nu putea fi vizualizat.
In rest, am putut vedea schimbari semnificative in urma feedback-ului trimis de mine si de colegi.

1 Like

Invat pas cu pas!Îmi plac tutorialele si materialele resursă. Mă ajută. E adevarat că îmi ia destul de mult timp, dar mă ajută!

1 Like

Buna seara!
Chiar sunteti profesionisti, nu numai pe specialitatea cursului, cat si didactic. Sunteti modelui de Profesor in Online pe care ar trebui sa il urmam. Stilul de profesor digital democratic, “mana de fier in manusa de catifea”. Si o spun admirativ! Timpul dat a fost o resursa pretioasa. Evaluarea si-a pastrat rigurozitatea aspra, dar necesara. Felicitari!

1 Like

Multumim! Mie mi se pare in regula.
M-ar interesa daca meet are optiunea breakout rooms. E foarte utila pentru munca in echipe.

2 Likes

Buna!! Foarte ok schimbarile pe care le-ati facut in ultima vreme… termen limita, dar in limite omenesti :wink: Acum am reusit sa ajung la evaluare, fiica mea fiind eleva, azi deja cu ffff multe teme… O sugestie as avea si la testele de evaluare… faptul ca punctajul este de tip “totul sau nimic” (adica daca nu alegi toate variantele nu ti se acorda nici un punctaj) mi se pare ca nu e foarte ok. Va spun si de ce: consider ca daca tu cunosti in online o varianta de a gasi corect solutia, este suficient. Nu cred ca e relevant sa stii sa faci un lucru in patru moduri diferite. Stiti cum e… nu e important sa stii mereu raspunsul, de multe ori e mai important sa stii unde sa il cauti. My opinion :wink:

2 Likes

Buna seara! Cu aceeasi problema m-am confruntat si eu. Nu mi s-a aratat complet o varianta de raspuns.
Dar cred ca ne facem prea multe griji. Am multumirea sufleteasca pentru faptul ca am invatat multe lucruri noi, foarte utile, pe viitor. Ar fi fost ideal sa fi fost acest curs in vacanta de vara, dar acreditat. Am fi avut timp pentru a citi si reciti materiale pe îndelete… Spor si succes!

2 Likes

@Iris_Ursea acum este mai bine. :wave:t2:

1 Like

Da, dragii noștri profesori! Sunteți pe drumul cel bun. Ați simțit pulsul ritmului nostru și v-ați adaptat programului nostru și resursei noastre de timp. Eu, una, ajung acasă, de la școală, la patru, sau chiar la patru și câteva minute, obosită, flămândă și mă așez rapid in fata laptopului. Până noaptea, târziu, chinui bietul calculator… Fac eforturi mari, exerciții de răbdare serioase, ca să îmi fac temele.
Vă mulțumesc pentru deschiderea pe care ați arătat-o solicitărilor noastre!

2 Likes

@Iris_Ursea, am invitat pe @Armina în clasa mea ca să vadă cum am conceput “subiectele”. O rog să accepte invitaţia ca profesor alături de mine. Am “conceput” altfel aceste “subiecte”. Poate să o studieze şi dacă este o idee bună, o poate arăta ca model. Se apropie de planificarea noastră. De fapt, subiectele=unităţile de învăţare. S-ar putea să fie o varianţă agreată de învăţători şi elevi mai mici (clasele a III-a şi a IV-a). Am acceptat invitaţia în mai multe clase pentru a mă pune în pielea elevului. Fac capturi de ecran şi discut cu elevii mei cam cum le-ar plăcea să fie organizate acele discipline.

1 Like

foarte tare initiativa <3

Cursul este minunat, foarte bine organizat, cu explicații clare si foarte utile. Apreciez ca ati lasat programul mai flexibil si ca ati simplificat evaluarile. Multumim!

1 Like

Buna seara,succes tuturor.

1 Like

Bine,ma străduiesc.

1 Like

Cursul e bogat,multumesc.Ma strecor printre scoala si curs.

1 Like