Extensia Push to talk pe iPad/tableta ce nu au asociate tastatura clasica

Daca initiem o intalnire G. Meet de pe tableta/iPad si nu avem asociata o tastatura clasica la device, putem folosi extensia “Push to talk”?

Hey! Nu sunt sigura :slight_smile: voi incerca. Poti incerca si tu si sa ne spui, te rugam?

1 Like

vreau sa verific daca functioneaza. sper sa am contextul necesar pt a verifica (adica sa fiu intr-un Google Meet)

1 Like

pe Flux am vazut ca multa lume posteaza linkuri de meet :slight_smile:

asa e. voi lua in calcul detaliul acesta. ramane de vazut daca intalnirile vor mai fi de active cand voi putea eu participa. nu am putut fi prezente pe platforma dupa finalizarea prezentarii live de dimineata

1 Like

Hello again!

Am cautat pe net si am gasit urmatorul detaliu:
:… no way to install extensions in Chrome for iPad. You can install extensions only on computers with Windows or MacOS."

https://support.google.com/chrome/thread/41301513?hl=en

Extensiile propuse a fi folosite intr-o intalnire G. Meet nu pot fi folosite pe iPad.

oh, imi pare rau :frowning: am mai invatat si noi ceva.

Dat fiind ca extensiile propuse pt pct. “Exerciții practice - Meet (part. 2)” nu pot fi folosite pe iPad, cum fac eu dovada ca am realizat exercitiile?
As putea da click pe “Mark as done” in contextul in care chiar am cautat de una singura rezolvare la aceasta situatie aparte.
Dar nu voi avea la ce sa fac print screen si nu voi avea ce include in portofoliu.

Adevărat, dar, nu ne cam potrivim. Să vedem cum facem “dovada” :smiley:

Hey! Am notat ca acel exercitiu nu poate fi facut de pe IPad si asa ca nu se va cere captura de ecran :v:

1 Like

chiar daca nu am cum sa fac aceasta tema, este necesar sa dau click pe “Mark as done” pentru a aparea ca am finalizat tema?

da :slight_smile: