Cum văd un quiz completat de elevii mei?

Atunci cand dau teme elevilor mei, imi apar, pentru fiecare, in asa fel incat le pot verifica. Chestionarul nu apare. Cum pot vedea modul in care fiecare elev a rezolvat chestionarul? Elevii primesc feed back, stiu puctajul si ce au gresit, dar eu nu .

Dacă selectați chestionarul postat de Dvs ca temă, aveți butonul (Editați acest formular) sub formă de creion din partea de dreapta jos a ferestrei. In fereastra deschisă apare chestionarul și Răspunsurile elevilor (Rezumta, /Întrebare sau Individual) .

1 Like

Buna ziua,
Ca sa puteti vedea rezultatele fiecarui elev la un chestionar, atunci cand il creati trebuie sa bifati si colectarea adreselor de email.

2 Likes

Multumesc!
In cazul acesta accesez chestionarul direct din Drive si ar trebui sa vad la raspunsuri?

Incerc sa va explic pasii pe care ii urmez eu. Sa presupunem ca am creat un chestionar pentru clasa X. Elevii il completeaza si dau “submit”. Eu intru pe Classroom- sectiunea Classwork. Gasesc acolo chestionarul. Apas “view assignment” si vad atat chestionarul cat si numarul elevilor care si-au efectuat tema. Click pe chestionar. In dreapta jos apare un creion… e un buton de edit si il apas.Se deschide chestionarul. Sus am questions si responses. Merg la responses.eg “individual”. Astfel, imi afiseaza raspunsurile pe care le-a oferit fiecare elev in parte si vad exact si care dintre elevi pentru ca selectez adresa de email a elevului ale carui rezultate vreau sa le vizualizez. Mai mult decat atat, ii pot oferi si feedback individual.
Pare cam incalcit procesul asta, cel putin in scris. Probabil vor face trainerii si un tutorial pentru utlizarea Google Forms.

3 Likes