Cum pui intrebari mentorilor

accesez link-ul dat si mai departe nu stiu unde pot scrie intrebarea

3 Likes

Iata cateva din conversatiile unde puteti pune intrebari, in functie de mentorul caruia ii sunt adresate:

1 Like

Am creat o clasa Consiliere, dar pe imaginea clasei nu apare numele ci scrie “4 studenti”, nu imi apare la rubrica Activitate de curs, dedesupt iconita Meet si nici la rubrica Persoane pliculetul (email) in dreptul colegilor invitati.Nici eu nu apar in lista de studenti din clasele unde am acces. Sunt din grupa 64. Cred ca gresesc undeva, nu ma pricep la Classroom, nu am lucrat si nu stiu. Cand dau clic la Participa la email-urile primite de la colegi, imi spune ca nu gaseste clasa. Ma poti ajuta?

1 Like

si eu am aceeasi problema

1 Like

in classroom pe clasa creata nu imi apare numele ca in clasele colegilor de ce?

Eu am problema cu Google Meet. Funcționează camera , dar nu și microfonul. Cu alte platforme nu am această problemă, mă aud. Am verificat microfonul în setari, este ok

1 Like

pot edita din nou ca sa schimb titlul clasei

Cum corectez o tema primita?

1 Like

ca nu imi apare numele

In dreapta paginii cursului, sus, există o rotiță (setări), dați click pe ea și vă apare o fereastră cuSetările cursului/ Detaliile cursului. Puteți face modificări.

1 Like

Buna ziua!
Pentru lucru in echipe cum pot afla cu cine sunt in echipa?

1 Like

Daca mi-am facut clasa si totul este pe engleză nu mai pot să schimb limba

Armina are in clasa lista unde esti tu si inca 7 colegi

1 Like

Mi s/a intamplat si mie, trebuie sa urmaresti iconita din dreapta sus, s/ar putea sa sara de pe contul de digitalexplorer pe contul tau personal in mod automat, urmareste si verifica sa ramai pe contul de digitalexplorer

1 Like

1 Like

Mulțumesc! Am reușit!

1 Like

Mulțumesc mult! Mi-ai fost de ajutor! Am reușit!

În joi, 14 mai 2020 la 20:05, Bordea Irinela Luminita via Profesor în Online <digitalnation@discoursemail.com> a scris:

Cu drag! Mă bucur că v-a folosit!

1 Like

multumesc !

Eu nu stiu in ce clasa sunt?