Cum descarc materialele cursului 'Profesor in online'?

Buna seara!
Cum pot descarca materialele care ni s-au pus la dispozitie pe parcursul cursului? As vrea sa am posibilitatea sa le studiez in amanunt, fara presiunea timpului. Am incercat sa descarc folderul cursului din Drive dar nu functioneaza. Folderul este gol.

1 Like

Fiecare document Slide poate fi descărcat în PC ca PPT. Cât despre filmele de pe Youtube, eu am copiat link-urile într-un document Word.

De asemenea, am întâlnit la câțiva colegi materiale care m-au inspirat prin extensiile / link-urile / aplicațiile folosite. Astfel că am reținut și aceste resurse.

Filmele de pe youtube puteti incerca sa le descarcati in propriul computer folosind site-ul “savefrom.net”.
Eu am descarcat adesea filme de pe youtube. Dar e posibil ca organizatorii sa fii folosit anumite setari care ar putea impiedica descarcarea filmelor.

1 Like

Filmele nu vor fi sterse de pe Youtube, e suficient sa copiati linkurile undeva.

Buna seara,
Va rog frumos sa imi partajați si mie lista.
Gabriela Felicia.chis@profesorinonline.ro

Din păcate, nu pot încărca aici documentul de tip doc, iar direct pe adresa dvs nu știu de ce nu pot trimite e-mail.

Multumesc frumos :smiling_face_with_three_hearts: :hugs:

1 Like