Classroom profil

Cum as putea sa trec de pe profilul de elev pe profilul de profesor pe classroom ?

Deocamdata nu este nevoie sa va inregistrati si pe Classroom. Va vom anunta noi cand se incep cursurile.

In ceea ce priveste trecerea de la elev/profesor, o vom face noi din contul de administrator, ulterior.

1 Like

Dar se poate trece de pe un profil pe altul cu un gmail simplu? Eu deja am omis la platfoma contul dumneavoastra si m-am trecut deja ca elev…nu stiu daca am gresit sau nu.

Va rugam sa nu va inregistrati inca pe Classroom cu nici o adresa (nici cu cea personala). Colegii mei vor reveni marti cu un mail introductiv in care veti primi instructiuni cat si un cod de classroom pe care il veti folosi sa intrati in clasa la care ati fost repartizat/a.

Daca acum intrati pe classroom cu adresa personala veti avea doar o clasa cu care puteti sa testati dvs insa nu veti avea acces la continutul si lectiile pe care le vor posta mentorii Digital Nation in cadrul acestui curs.

Va rugam sa incercati sa folositi doar adresa @digitalexplorer.ro. Cu aceasta adresa aveti accces la suita Google for Education si tot cu aceasta adresa vom comunica catre profesori.

2 Likes