Am deja Google Classroom pe un alt cont

Buna ziua!
Eu am deja Google Classroom, insa pe un alt cont gmail. Pot folosi aceasta adresa pentru a accesa cursul?

[Echipa Digital Nation] - Daca aveti deja un alt cont Classroom nu este nicio problema. Pastrati-l. Pentru acest curs veti folosi adresa prenume.nume@digitalexplorer.ro - trebuie sa o activati din emailul primit pe adresa cu care v-ati inscris la curs. Cu aceasta adresa de digitalexplorer.ro veti accesa un Classroom nou - cel atasat acestui domeniu (domeniul: digitalexplorer.ro). Conturile celelalte le puteti folosi cand, unde aveti nevoie.

[subiect inchis]

2 Likes

Buna, sunt in aceeasi situatie.

1 Like

Buna ziua!
Si eu am deja Google Classroom, insa pe un alt cont gmail.
Trebuie sa accesez Google Classroom de pe aceasta adresa pentru a accesa cursul?

1 Like

Si eu am Google Classroom, daca trebuie accesat, accesam. Cred ca mai avem pasi de facut pana atunci.

În lun., 6 apr. 2020 la 13:51, Tanase Constanta via Profesor Digital digitalnation@discoursemail.com a scris:

daaa, asa trebuie…

Daca aveti deja un alt cont Classroom nu este nicio problema. Pastrati-l. Pentru acest curs veti folosi adresa prenume.nume@digitalexplorer.ro - trebuie sa o activati din emailul primit pe adresa cu care v-ati inscris la curs. Cu aceasta adresa de digitalexplorer.ro veti accesa un Classroom nou - cel atasat acestui domeniu (domeniul: digitalexplorer.ro). Conturile celelalte le puteti folosi cand, unde aveti nevoie.

6 Likes

Nu ma lasaaa…nu pot sa intru, la codul clasei este promblema mea…offf…nu-mi da voie mai mult de 7 caractere…

Presupun că vorbiți de codul de acces în clasa pe care o vom avea. Ținând cont de faptul că username-ul cu care vă logați și codul de acces la „sala de clasă” sunt 2 elemente diferite, iar codul (sau invitația) pe baza cărora vom intra în sală vor fi trimise mâine, după mailul pe care l-am primit, cred că totul este ok.

1 Like

Multumesc! Sa traiti! O zi minunata!

1 Like

Multumesc!!! M-am mai linistit! O zi frumoasa!

1 Like

Multumim pentru precizare.

Se pot importa clase dintr-un cont în altul?

1 Like

Draga Adrian, iti multumim ca esti un membru activ al comunitatii si ca oferi din timp sa raspunzi colegilor. Apreciem. :relaxed:

1 Like

din pacate nu. doar clona/copia in cadrul aceluiasi cont