Adresa trimisă nu este validă

am primit mail pentru configurarea adresei de email @digitalexplorer.ro din păcate când încerc să mă conectez îmi spune că contul google nu a fost găsit. ce pot să fac să îmi activez și eu contul?

Incercati sa va scrieti adresa sub forma nume.prenume@digitalexplorer.ro

am incercat. nici așa nu merge. mie mi-au trimis :prenume…nume@digitalexplorer.ro și am încercat toate variantele posibile cu nume, prenume, un punct și două puncte și tot nu merge.
mulțumesc pt. răspuns

Trebuie sa copiati cum este acolo, in email este adresa exacta si parola. Urmariti pasii din tutorial iar daca tot nu va merge va rugam sa ne oferiti mai multe detalii pentru a va putea asista. Ex o poza cu eroarea, scrieti ce eroare apare.

am copiat exact cum este acolo. de mai multe ori. nu am ce pași să urmăresc pentru că în momentul în care tastez adresa trimisă de dumneavoastră apare chenar roșu în jurul ei și scrie CONTUL DUMNEAVOASTRĂ GOOGLE NU A FOST GĂSIT. nu ajung nici măcar la pasul doi să scriu parola. contul acesta nu există

Bună seara! Întâmpin această problemă. Adresa am introdus-o prin copy/paste din mailul primit de la dvs.

Bună dimineața, vor verifica colegii mei și revenim în cursul zile de astăzi. Mulțumim pt poză, e de mare ajutor.

Încercați fara diacritice…adica “s” in loc de “ș”…

Am încercat. Deşi adresa trimisă este cu ş. Mulţumesc.

1 Like

Cu placere! Si nici asa nu vă merge ?

Din păcate, nu!

Întâmpin aceeași problemă ca doamna care a pus mai sus fotografia, introduc datele personale, adresa trimisă, parola și nu mă lasă să trecunosc mai departe, îmi pune intr-un chenar roșu adresa de gmail.Ce să fac?

Veți primi în cursul zilei de astăzi un email cu informații. Mulțumim că ați semnalat situația.

Nu merge!

Bună ziua! Am aceeași problema ca în poza și nu merge sa ma loghez. Am încercat orice metoda.

De fiecare data când încerc e asa

Bună ziua, din poză care că se încearcă să se creeze un cont, pe când contul este deja creat, trebuie doar sa-l accesati. Vă rugăm să vă asigurați că intrati intr-un browser unde nu sunteti deja logati si ca va apare asa

Conectare //// Sa nu apasati pe Creati un cont.

Adresa nu are cum sa nu fie valida pentru ce este prenumele.numele dvs si apoi @digitalexplorer.ro
incercati