Administrator Google Classroom

Am fost numit administrator la liceul la care predau. Liceul are Gsuite de putin timp. Am vazut ca pot sa vad userii , pot sa le schimb parola etc. Eu pot avea acces la clasele realizate de colegii mei pentru a-i putea ajuta??? Exista informatii, filmulete etc referitoare la ce poate sa faca administratorul ? Multumesc anticipat.

Buna, Leo!

Am gasit acest canal de youtube, poate te ajuta. Din pacate in Romana nu am gasit informatii. https://www.youtube.com/watch?v=mZ3_4WxIapY&list=PLn275E3eumb7qGJ7PJbP1UYarAd_NX9lR

Bună, Leo!
Administratorul nu vede clasele făcute de colegi. Dacă doriți să-i ajutați, puteți să vă înscrieți, fie ca elev, fie ca profesor, la clasele lor. Dar numărul de mesaje primit este foarte mare.
Administratorul poate să facă noi conturi, să vadă traficul, să reseteze parolele conturilor - pentru cei care solicită pentru că au uitat parola. Din experiență - profesorii învață repede. Eventual le puteți pune tutorialele de aici la dispoziție.

Multumesc frumos. Ma descurc si in engleza.

Multumesc mult. Am fost la atelierul tau de la Superteach Bucuresti despre Mentalitate deschisa. Felicitari!

1 Like

Mulțumesc! Mă bucur să ne reîntâlnim! Spor!

1 Like